2015. már 23.

Orvosnál

írta: E a kétlábú
Orvosnál

Ígértem, hogy írok majd arról, milyen kötelező orvosi körök vannak és mire kell/kellett nagyon figyelnünk ezzel a témával kapcsolatban. Az első nagybevásárlásunkkor az "F" betűs áruház egyik munkatársa azt mondta, hogy figyeljünk nagyon mert vagy a kutya vacsorája vagy az orvoslása viszi el a rá költött összegek 80-90%-át. Ha már lehet választani kérem, akkor inkább kajára költjük a pénzt, ezért a korábbi blogbejegyzésben már leírtak szerint igyekeztünk kellő gonddal kiválasztani "A" tápot. :)  

kutyadoki.jpg

Nos, ha valaki azt gondolná, hogy állatorvost találni olyan egyszerű, az bizonyosan téved. Ugyanis léteznek városi legendák és hallani ezt-azt amit nem feltétlenül szeretnénk saját bőrünkön tapasztalni. De Gúgöl a barátunk, ezt tudjuk és szerencsére ma már rengeteget lehet olvasni egy-egy témában. Sokan vannak akik véleményeznek és rengeteg esetben valóban hasznos gondolatokra lehet bukkanni.

Amiket mérlegeltünk a kiválasztásnál:

  1. legyen közel
  2. legyen emberi időszámítás szerint értelmezhető a nyitvatartása
  3. legyen megfizethető
  4. legyen jól felszerelt
  5. legyen szimpatikus az orvosi arzenál, mert ez igenis számít

Mi a Kutyabaj & Macskajaj Állatorvosi Rendelő mellett tettük le a voksunkat a fentieket figyelembe véve. Nagyon szimpatikus a Csapat és a fészbúkon is népszerűek.

Az első alkalom harmadikra csúszott, ugyanis sikeresen lekéstünk egy szombatról, majd amikor vasárnap megjelentünk kb 10-12 állattal várakoztak és szinte kígyózott a sor. Tulajdonképpen kicsit örültünk is ennek, mert így megbizonyosodhattunk arról, hogy jó helyet választottunk, hiszen nem állna vasárnap este tömött sorokban a betérni vágyók hada, ha ez egy rossz hely volna. Mindenesetre mi hazamentünk és végül egy csodás keddi napon kb 20 perc várakozás után bejutottunk. A Dottóre kedves volt és roppant türelmes. Müzli meg csak nyüszített, mintha nyúztuk volna, de gondolom egyszerűen csak szórakoztatta magát és akarta, hogy kicsit kétségbeesve sajnáljuk. Célját tökéletesen elérte, aztán amikor felkerült az orvosi asztalra, elhallgatott és farokcsóválva mutatta, hogy tulajdonképpen ő a világ legjobb kutyája és ő tényleg csak egy kis figyelmet szeretne. Megkapta. Ahogy az oltást is, amit szinte észre sem vett. Mi meg ki lettünk okosítva, hogy mit és mikor kell és milyen ütemben és egyébként hányszor és mik a kötelezők, mik az opcionálisak ésígytovábbésígytovább... De szerencsénkre legvégül kaptunk egy tájékoztató kalendáriumot, amiben minden fontos és választható megjelenésünket rögzítette a MiOrvosunk. Ezt javaslom mindenkinek hogy ha nem kap ilyet, buzgón jegyzeteljen, mert ezekre az alkalmakra nagy figyelmet kell fordítani és hát tudjuk már a mondást, akinek nincsen esze, legyen notesze. A viceskedést félretéve, egy a fontos:

hogy a kiskutya csak a második kombinált oltás után mintegy 5-7 nappal érintkezhet ismeretlen kutyákkal, és addig ne sétáltassuk olyan helyen se, ahol sok kutya megfordul (az egyik legveszélyesebb kölyökkori fertőzés, a parvovírusos bélgyulladás kórokozója kutyabélsárral kerül a környezetbe, ahol akár több hetet is túlél!)

forrás: Park Állatgyógyászati Centrum

Nem fogom részletezni a különböző kimondhatatlan nevű betegségeket és az azokra kapható oltást, hiszen ezek bármelyik szak oldalon megtalálhatók. A lényeg hogy Négylábúnk megkapja azt amit az első hónapokban az anyatejjel szívott magába. Hamarosan Müzli is megkapja az utolsó oltását, amivel már mehetünk a szabadba és más kutyák közé, de betartjuk majd a kötelező köröket, mert első a kutya egészsége, hisz a mókát is ez garantálja hosszútávon!

Szólj hozzá

orvos séta oltás felkészülés kölyökkor kezdeti időszak